Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane. Rzeszowska policja przewiduje jednak tylko chwilowe utrudnienia w ruchu. Szacuje się, że w orszaku może wziąć udział nawet 15 tys. osób.

Tradycyjnie Orszak rozpocznie się na parkingu przy hali Podpromie, gdzie o godz. 11:40 odbędzie się zbiórka wszystkich orszaków. Później nastąpi prezentacja trzech króli. O godz. 12:00 zaplanowano modlitwę Anioł Pański pod przewodnictwem ks. Biskupa ordynariusza Jana Wątroby. Potem Orszak wyruszy na ulice miasta i przejdzie ulicami: Wojciecha Kilara, ul. Szopena do Al. Lubomirskich, dalej uczestnicy przemarszu przejdą Al. Lubomirskich, ul.3-go Maja do Placu Farnego, gdzie pod sceną odbędzie się wspólne świętowanie.
Reklama
Po drodze orszak będzie zatrzymywał się przy scenach, gdzie prezentowane będą inscenizacje o tematyce biblijnej.

Czasowe zamknięcia ulic

Odcinki ulic, którymi będzie przemieszczał się orszak będą zamykane dla ruchu. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania. Chwilowe utrudnienia mogą wystąpić podczas przejścia orszaku przez ulicę Szopena, na odcinku pomiędzy ulicą Kilara, a Al. Lubomirskich. W tym czasie w obu kierunkach, zamknięta będzie ulica Kilara - od Mostu Zamkowego do Placu Śreniawitów oraz odcinek ulicy Szopena - od Filharmonii do Placu Śreniawitów.

Zakończenie orszaku planowane jest w rejonach godz.  14:30.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstaje Centrum Symulacji Medycznej

RZESZÓW. Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej UR odbędzie się 20 lutego 2020 r., o godz. 10:00 w siedzibie Centrum, mieszczącym się przy ul. Warszawska 26a.

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Reklama