Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów. Utrudnienia, jakie wystąpiły w godzinach porannych, dotyczyły linii 0A oraz 19.

Zgodnie z widniejącą na stronie Zarządu Transportu Miejskiego informacją, w poniedziałkowy poranek do pracy nie zgłosiło się ośmiu kierowców komunikacji miejskiej. Pomimo początkowego kryzysu, w późniejszych godzinach lukę w rozkładach skorygowano.

„Z powodu braku obsady autobusów, nie zgłoszenia się do pracy 8 kierowców, mimo wykorzystania kierowców rezerwowych, Operator zmuszony został ograniczyć w godzinach rannych liczbę autobusów skierowanych do obsługi na liniach komunikacyjnych z planowanych do wyjazdu 191 szt. do 189 szt.” – czytamy w komunikacie.
Reklama
W związku z nieobecnością autobusów ucierpiały kursy linii 0A, gdzie od godz. 05.04 do 8.29 z zaplanowanych 18 przejazdów pięciu nie zrealizowano. W przypadku linii nr 19 nie wykonano dwóch z 15 zaplanowanych połączeń w godzinach od 05.04 do 7.74.

„Zgodnie z przekazaną informacją od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Rzeszów Sp. z o.o. przepraszamy pasażerów linii 0A i 19 za utrudniania, jakie wystąpiły w dniu dzisiejszym (23.09.2019 r.) w kursowaniu autobusów MPK” – oznajmia ZTM.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Reklama