Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Dodano:

To już ostatnia szansa, aby zgłosić się do IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki” skierowanego do młodych miłośników programowania z Podkarpacia. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.
 
Podczas konkursu młodzi programiści z województwa podkarpackiego będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: „uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych” oraz „uczniowie szkół ponadgimnazjalnych”.
 
- Rynek pracy pokazuje, jak bardzo potrzebni są specjaliści w dziedzinie programowania – mówi Joanna Kłos, specjalista ds. rekrutacji, Ideo Sp. z o.o. – „web.Master podkarpacki” to niezwykła okazja dla młodych programistów z regionu, aby zrobić pierwszy krok w kierunku kariery w szeroko rozumianej branży IT.
 
Pierwszy etap konkursu odbędzie się 7 marca br. i zostanie zrealizowany z wykorzystaniem platformy e-learningowej, zrealizowanej przez firmę Ideo. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Kolejny etap to finał, który będzie miał miejsce 21 marca br. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Dostanie się do niego 15 najlepszych osób z każdej kategorii. Finaliści zmierzą się z typowo praktycznymi zadaniami związanymi z problematyką tworzenia i optymalizacji stron internetowych.
 
Reklama
Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca 2019 r. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.
 
Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
 
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Reklama