Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Dodano: 18.10.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

W zeszłym tygodniu, nieznani sprawcy podszywając się pod prokuratora Jarosława Kunickiego z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, dzwonili z zastrzeżonego numeru do wybranych osób. W trakcie rozmowy informowali, że realizowane były czynności związane z działaniem zorganizowanej grupy przestępczej, w trakcie których ujawniono m. in. szereg podrobionych dokumentów, w tym dowodów osobistych osób do których dzwonią, jak również że środki finansowe ich są zagrożone. Oszuści informowali również o konieczności zabezpieczenia posiadanych przez rozmówców środków finansowych.

Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie przypomina i podkreśla, że „żaden prokurator nie może, w toku rozmowy telefonicznej, żądać przekazania informacji dotyczących danych osobowych, w tym danych dotyczących rachunków bankowych, jak również przekazania środków finansowych przez osoby fizyczne na konto prokuratury lub jakiegokolwiek innego podmiotu.”
Reklama
Jak dodaje Krzysztof Ciechanowski, takie działa to próba wyłudzenia danych osobowych, w tym danych objętych tajemnicą bankową, w celu późniejszego wyłudzenia pieniędzy.

Rzeszowska prokuratura zwraca się z prośbą do osób, które otrzymały lub otrzymają telefon od „fałszywego” prokuratora, o kontakt z Prokuraturą Rejonową dla miasta Rzeszów lub najbliższą jednostkę Policji.



 
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Reklama