Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Otwarcie największego lodowiska w Rzeszowie opóźnione. Powodem zła pogoda

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miało wystartować w sobotę, 16 grudnia, ale niestety otwarcie odbędzie się nieco później - mowa o największym w Rzeszowie lodowisku, które budowane jest przy ul. Wyspiańskiego. Dodatnia temperatura pokrzyżowała plany firmie, która obsługuje ślizgawkę. - Opóźnienie wynika z fatalnej pogody – informuje przedstawiciel firmy.

W wyniku porozumienia miasta z prywatną firmą Lodowa Tafla, w tym i w kolejnych dwóch sezonach zimowych, w Rzeszowie działać będą dwa nowe, zadaszone lodowiska. Miasto udostępniło tereny, na których funkcjonują ślizgawki.

Pierwsze z dwóch nowych lodowisk otworzyło się - z lekkim opóźnieniem – w niedzielę, 10 grudnia, niedaleko zapory na Wisłoku, w rejonie budynków mieszkalnych Bulwary Park. Ślizgawka ma wymiary 20x30 m. Można z niej korzystać w tygodniu od godz. 14:00 do godz. 21:00. W soboty i niedziele tafla czynna jest w godz. 9:00 – 21:00.
Reklama
Zgodnie z zapowiedziami, w najbliższą sobotę, 16 grudnia miało wystartować drugie, większe (1200 m2) lodowisko tej samej firmy, zlokalizowane przy ul. Wyspiańskiego. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i otwarcie ślizgawki zostało przełożone na inny termin. Lodowisko wystartuje w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 12:00.  

Obydwa lodowiska są zadaszone i oświetlone, dzięki czemu można z nich korzystać bez względu na pogodę. Przy ślizgawkach postawione są kontenery, w których znajdują się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami.

 
Sprawdź, gdzie jeszcze można pośmigać na łyżwach w Rzeszowie: Park Sybiraków | Millenium Hall



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Reklama