Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową
Dodano: 09.03.2022 r.
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.
–Ta inwestycja nie była łatwa, bo musieliśmy zmieścić drogę między rzeką a istniejącymi zabudowaniami. Jestem przekonany, że łącznik pozwoli rozładować ruch w tej części miasta. A sytuacja poprawi się jeszcze bardziej, kiedy otworzymy budowane już połączenie pod wiaduktem kolejowym w rejonie ulic Batorego i Siemieńskiego – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas środowej konferencji prasowej, która odbyła się przy nowej drodze.
Łącznik ma długość ok. 700 metrów. Jezdnia ma szerokość 7 metrów i składa się z dwóch pasów ruchu, po jednym w każdym kierunku. Wzdłuż jezdni wybudowano chodniki, ścieżkę rowerową oraz oświetlenie, na które złożyło się 50 słupów. W rejonie sanepidu zamontowano sygnalizację świetlną.
RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:
RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz