Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno oddano do użytku mieszkańców nowy ogród kieszonkowy. To kolejna tego typu zielona inwestycja w Rzeszowie.

W symbolicznym otwarciu mini parku przy ul. Kurpiowskiej udział wzięli, m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie Aleksandra Wąsowicz-Duch.

- Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment – symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to, aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej – mówił Konrad Fijołek.

Ogród przy ul. Kurpiowskiej powstał na działce o powierzchni 20 arów, wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów. – Dzięki współpracy z tą miejską spółką a także mieszkańcami osiedla udało się stworzyć miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować a także poćwiczyć, bo znajduje się tu siłownia plenerowa. Jest także plac zabaw dla dzieci. Znajdują się tu jednak przede wszystkim nasadzenia – prawie 1400 roślin, wśród których są wysokie drzewa – graby, klony. Jest mnóstwo krzewów, bylin, także tych obecnie pięknie kwitnących – hortensji, jeżówek – wyliczała Aleksandra Wąsowicz-Duch. W ogrodzie ustawiono ławki i parklety wypoczynkowe, jest także zadaszona pergola.
Reklama
Kolejne ogrody kieszonkowe w Rzeszowie powstają również m.in. przy al. Sikorskiego, na os. Baranówka oraz os. Nowe Miasto.
 
Poniżej zdjęcia ogrodu kieszonkowego przy ul. Kurpiowskiej. Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Reklama