Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.09.2022 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno oddano do użytku mieszkańców nowy ogród kieszonkowy. To kolejna tego typu zielona inwestycja w Rzeszowie.

W symbolicznym otwarciu mini parku przy ul. Kurpiowskiej udział wzięli, m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie Aleksandra Wąsowicz-Duch.

- Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment – symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to, aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej – mówił Konrad Fijołek.

Ogród przy ul. Kurpiowskiej powstał na działce o powierzchni 20 arów, wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów. – Dzięki współpracy z tą miejską spółką a także mieszkańcami osiedla udało się stworzyć miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować a także poćwiczyć, bo znajduje się tu siłownia plenerowa. Jest także plac zabaw dla dzieci. Znajdują się tu jednak przede wszystkim nasadzenia – prawie 1400 roślin, wśród których są wysokie drzewa – graby, klony. Jest mnóstwo krzewów, bylin, także tych obecnie pięknie kwitnących – hortensji, jeżówek – wyliczała Aleksandra Wąsowicz-Duch. W ogrodzie ustawiono ławki i parklety wypoczynkowe, jest także zadaszona pergola.
Reklama
Kolejne ogrody kieszonkowe w Rzeszowie powstają również m.in. przy al. Sikorskiego, na os. Baranówka oraz os. Nowe Miasto.
 
Poniżej zdjęcia ogrodu kieszonkowego przy ul. Kurpiowskiej. Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zielone szaleństwo w Rzeszowie. W weekend Festiwal Roślin

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do stolicy Podkarpacia. Dwudniowe święto miłośników roślin odbędzie się w hali Podpromie. W ofercie kilkaset gatunków, w tym wiele nowości.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Jakie atrakcje dla mieszkańców?

Powrót JelczTour, bezpłatna komunikacja miejska, pokazy artystyczne, piknik na zajezdni MPK to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od poniedziałku (16.09) do niedzieli (22.09).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Dwie osoby w szpitalu

TYCZYN. Około godz. 7:00 w Tyczynie doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Ich życia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Rzeszów

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września).

Rzeszów

Harley On Tour 2024 w Rzeszowie. Dwudniowa impreza dla miłośników dwóch kółek

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 14 i 15 września, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2024.

NIGHTSKATING

W piątek 13-ego ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W piątek, 13 września 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Nowością będzie przejazd przez cztery rzeszowskie mosty. Na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Reklama