Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Padł kolejny rekord w Jasionce. To był najlepszy listopad w historii

Dodano: 12.12.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny rekord. W listopadzie obsłużono ponad 76 tysięcy pasażerów. To 19 procent więcej niż w ubiegłorocznym 11 miesiącu roku, dotąd najlepszym w historii.

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka nie zwalnia tempa i w tym roku wyśrubuje roczny rekord, który w 2023 roku wynosił 1,02 mln pasażerów. Wynik ten już został pobity. Do końca listopada odprawiono bowiem 1,07 miliona osób.

– Według aktualnych szacunków w tym roku obsłużymy rekordową liczbę pasażerów, która powinna przekroczyć 1,1 mln. To dobry prognostyk na kolejny rok i wręcz zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz rozwoju siatki połączeń – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W minionym miesiącu najwięcej pasażerów zabrały na swój pokład samoloty linii Ryanair (28,2 tys.), które w sezonie zimowym oferują połączenia do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu, Dublina oraz Mediolanu. Narodowy przewoźnik PLL LOT obsłużył 15,2 tys. osób (rejsy do Warszawy), a Lufthansa prawie 8 tys. (do Monachium). Czarterami (do Egiptu) poleciało 6,2 tys. osób, Wizz Airem (do Rzymu i Mediolanu) - 5,4 tys., a Air Baltic (do Rygi) - 1 tys. Najpopularniejsze destynacje w listopadzie to: Londyn, Warszawa, Monachium, Sharm El Sheikh oraz Rzym.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Reklama