Rzeszów - Czwartek, 06.08.2026
Reklama

Pająki i skorpiony w rzeszowskiej Plazie. Można potrzymać ptasznika i zrobić z nim zdjęcie

Dodano: 01.02.2024 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW.  Czarna woda, ptasznik goliat czy świecące skorpiony – to tylko niektóre z pajęczaków, jakie można zobaczyć na wystawie w rzeszowskim Centrum Handlowym Plaza. Łącznie prezentowane jest ponad 40 rzadkich gatunków pająków i skorpionów. Chętni mogą wziąć do rąk ptasznika i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wystawa pająków jest doskonałą okazją do podziwiania z bliska rzadkich okazów tych zwierząt, z najdalszych zakątków świata. Podczas wystawy możecie również dowiedzieć się interesujących ciekawostek o tych egzotycznych stworzeniach i zgłębić wiedzę na temat ich świata.

Wystawa prezentowana jest na I piętrze Centrum i daje szanse fanom pajęczaków zobaczyć ponad 40 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków, ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich, m.in. czarna wdowa - jeden najbardziej jadowitych pająków, ptasznik goliat – największy pająk na świecie, a także świecące w ciemności skorpiony.
Reklama
Odwiedzający mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. O każdej pełnej godzinie chętni mogą wziąć do rąk  łagodnego ptasznika i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Poprzedzone to będzie prelekcją, z której odwiedzający dowiedzą się więcej na temat pająków. Ponadto opiekunowie okazów odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami.

Wystawę wzbogacają plansze 3D, gry dla dzieci, a także obszerne tablice edukacyjne. Zwierzęta przebywają w odpowiednich mikroklimatach w stworzonych dla nich w szklanych terrariach, które zapewniają bezpieczne zwiedzanie.

Wystawę Pająków w rzeszowskiej Plazie można oglądać codziennie od czwartku 1 lutego do 31 marca 2023 r. Ekspozycja czynna jest przez 7 dni w tygodniu – także w niedziele niehandlowe w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp na wystawę jest biletowany. Bilety są do nabycia w kasie wystawy oraz przez stronę internetową www.wystawapajakow.pl/rzeszow

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Reklama