Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Pająki i skorpiony w rzeszowskiej Plazie. Można potrzymać ptasznika i zrobić z nim zdjęcie

Dodano: 01.02.2024 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW.  Czarna woda, ptasznik goliat czy świecące skorpiony – to tylko niektóre z pajęczaków, jakie można zobaczyć na wystawie w rzeszowskim Centrum Handlowym Plaza. Łącznie prezentowane jest ponad 40 rzadkich gatunków pająków i skorpionów. Chętni mogą wziąć do rąk ptasznika i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wystawa pająków jest doskonałą okazją do podziwiania z bliska rzadkich okazów tych zwierząt, z najdalszych zakątków świata. Podczas wystawy możecie również dowiedzieć się interesujących ciekawostek o tych egzotycznych stworzeniach i zgłębić wiedzę na temat ich świata.

Wystawa prezentowana jest na I piętrze Centrum i daje szanse fanom pajęczaków zobaczyć ponad 40 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków, ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich, m.in. czarna wdowa - jeden najbardziej jadowitych pająków, ptasznik goliat – największy pająk na świecie, a także świecące w ciemności skorpiony.
Reklama
Odwiedzający mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. O każdej pełnej godzinie chętni mogą wziąć do rąk  łagodnego ptasznika i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Poprzedzone to będzie prelekcją, z której odwiedzający dowiedzą się więcej na temat pająków. Ponadto opiekunowie okazów odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami.

Wystawę wzbogacają plansze 3D, gry dla dzieci, a także obszerne tablice edukacyjne. Zwierzęta przebywają w odpowiednich mikroklimatach w stworzonych dla nich w szklanych terrariach, które zapewniają bezpieczne zwiedzanie.

Wystawę Pająków w rzeszowskiej Plazie można oglądać codziennie od czwartku 1 lutego do 31 marca 2023 r. Ekspozycja czynna jest przez 7 dni w tygodniu – także w niedziele niehandlowe w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp na wystawę jest biletowany. Bilety są do nabycia w kasie wystawy oraz przez stronę internetową www.wystawapajakow.pl/rzeszow

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W weekend w Rzeszowie zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu [MAPKI]

W Rzeszowie odbędą się Bieg na 5 km o puchar Pratt&Whitney oraz 7. PKO Maraton Rzeszowski.

Rzeszów

"Doktorzy clowni" będą dziś rozdawać uśmiechy w centrum miasta

Akcja pn. "Uśmiechnij się, podaj dalej" fundacji „Dr Clown” będzie prowadzona na rzeszowskim Rynku oraz ul. 3 Maja.

Rzeszów

Policjanci na skrzyżowaniach. Kolejny piątek z akcją "Przejazdne skrzyżowania"

RZESZÓW. Dziś kolejny piątek z policyjnymi patrolami na największych rzeszowskich skrzyżowaniach.

Rzeszów

W Rzeszowie wystawiono księgę kondolencyjną dedykowaną Kornelowi Morawieckiemu

RZESZÓW. W holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wystawiona została księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu.

Rzeszów

Kolejne dofinansowanie na zakup samochodów dla policji. Tym razem mowa o 180 tys. zł

RZESZÓW. Policja wystosowała wniosek o 180 tys. zł dofinansowania na zakup dwóch samochodów typu bus.

Rzeszów

W każdą środę tego roku bezpłatne porady i badania w NFZ

RZESZÓW. Aby skorzystać z porad oraz badań nie potrzebujemy żadnych dokumentów.

Rzeszów

Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej w Google Maps uwzględni Rzeszów?

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że usługa zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Rzeszów

Pierwsze miejsce dla Rzeszowa za wydatki inwestycyjne

RZESZÓW. Statuetka trafi w ręce władz miasta dopiero 2 października.

Reklama