Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Panattoni rusza z nową inwestycją na Podkarpaciu

Dodano: 20.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Na 13-hektarowym terenie, powstanie nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny  pn. Panattoni Park Rzeszów North II. Jego docelowa powierzchnia wyniesie ponad 110 tys. m². Podpisano już umowy z trzema najemcami.

Panattoni, jeden z największych na świecie deweloperów powierzchni przemysłowych i magazynowych rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Podkarpaciu. Spółka zakupiła grunt o powierzchni 13 ha. Powstanie tam kompleks pn. Panattoni Park Rzeszów North II. Jego budowa została podzielona na etapy. W ramach pierwszego z nich powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 42 000 m kw. Docelowo obiekt osiągnie ponad 110 000 m kw. Jak informuje spółka, trzech najemców już podpisało umowy.

Inwestorem jest fundusz nieruchomości zarządzany przez Jet Investment.

Panattoni Park Rzeszów North II zlokalizowany jest przy autostradzie A4, w pobliżu dwóch węzłów - w tym węzła z S19 - ułatwiając dostęp do rynków Polski południowo-wschodniej, a także Słowacji i Rumunii. W odległości 4 km od inwestycji, mieści się Port Lotniczy Rzezów-Jacionka, a 10 km centrum Rzeszowa.

- „Rzeszów przyciąga międzynarodowych potentatów i zyskuje na znaczeniu jako istotny hub logistyczno-produkcyjny. Widzimy rosnące zainteresowanie firm, które doceniają zarówno dostępność pracowników, jak i strategiczną lokalizację przy dwóch kluczowych szlakach transportowych – autostradzie A4 oraz drodze ekspresowej S19, będącej częścią trasy Via Carpathia” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Reklama

Pierwszy budynek realizowany jest w formule BTS dla jednej z wiodących firm kurierskich. W obiekcie liczącym 7 300 m kw. powstanie regionalne centrum sortowania przesyłek. Sortowania ma rozpocząć działalność w październiku 2026 roku, ale budynek zostanie przekazany sześć miesięcy wcześniej, aby umożliwić montaż nowoczesnego, automatycznego sortera.

Równocześnie wystartuje budowa drugiej hali o powierzchni 35 000 m kw., z czego 9 900 m kw. zajmie operator świadczący kompleksowe usługi logistyczne, a 4 000 m kw. - firma prowadząca działalność e-commerce w branży automotive.

Inwestycja przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Będzie wyposażona w rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody, a także systemy poprawiające komfort użytkowników, takie jak zwiększony dostęp do światła naturalnego, optymalna akustyka i nowoczesne rozwiązania wpływające na jakość powietrza. Jeden z najemców zdecydował się również na instalację fotowoltaiczną, co wpisuje się w jego strategię zrównoważonego rozwoju.

Panattoni aktywnie umacnia swoją pozycję na Podkarpaciu. Do tej pory firma wybudowała w regionie blisko 350 tys. m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych. Deweloper zrealizował tu m.in. fabrykę Phoenix Contact E-Mobility,, biekt cross-dockowy dla DB Schenker czy Fulfillment Center dla LPP. W tym roku wystartował też zinwestycją dla Grupy BSH Home Appliances, wiodącego producenta sprzętu gospodarstwa domowego – koło Rzeszowa powstanie nowa, większa fabryka, do której zostanie przeniesiona produkcja małych urządzeń gospodarstwa domowego z obecnej lokalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Reklama