Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie zamknięty na ponad dwa tygodnie

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez ponad dwa tygodnie, parking przy hali Podpromie, po raz kolejny w ostatnich miesiącach będzie wyłączony z użytkownia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane z budową wielkiej sceny koncertowej.

W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury — jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu — oraz montażem dużej sceny koncertowej, parking przy hali Podpromie zostanie wyłączony z użytkowania od 15 czerwca do 1 lipca 2026 roku.

Jako parking zastępczy miasto wskazuje ten na terenie targowiska przy ul. Dworaka — ogólnodostępny od poniedziałku do piątku.

- Przepraszamy za wszelkie utrudnienia wynikające z czasowego zamknięcia parkingu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dokładamy starań, aby finałowe wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury mogły zostać zrealizowane na jak najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – informują organizatorzy wydarzenia.

Również w maju br. kierowcy przez kilka dni nie mogli korzystać z parkingu na Podpromiu. Został on zamknięty w związku z organizacją Rzeszowskiech KultURaliów

Reklama

ESK 2026 „Innovation”

Europejski Stadion Kultury to interdyscyplinarny festiwal organizowany w Rzeszowie od 2011 roku. W jego programie znajdują się m.in. koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy, dyskusje oraz działania z zakresu fotografii i sztuk wizualnych — tworzące przestrzeń spotkania artystów z różnych środowisk i tradycji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „INNOVATION", podkreślające rolę twórczych eksperymentów, nowych technologii i innowacyjnych projektów artystycznych, w których przenikają się różne dziedziny sztuki.

Od 2013 roku festiwal odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, integrującego twórców z miast Polski Wschodniej oraz artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ze Żwirowni wyłowiono ciało mężczyzny. Policja ustala jego tożsamość

RZESZÓW. Ciało dryfowało poza terenem wyznaczonym do kąpieli.

Rzeszów

Święto Policji i piknik dla mieszkańców. Utrudnienia w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W środę, 17 lipca 2024 r. w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości będzie towarzyszył policyjny piknik z pokazem sprzętu w Białym Ogrodzie. W związku z wydarzeniem, w centrum...

Rzeszów

Pierwsze prace na budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace związane z budową drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego (od al. Armii Krajowej) z ulicą Wieniawskiego. Przeprowadzono już niezbędną inwentaryzacje oraz wytyczono geodezyjnie pas ruchu. Inwestycja o wartości ponad 43...

Poranny wypadek

Zderzenie dwóch audi na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Najprawdopodobniej nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną porannego wypadku, do którego doszło na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało dwie osoby.

Rzeszów

Jeszcze więcej zajęć dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto szykuje kolejną porcję atrakcji dedykowanych starszym mieszkańcom Rzeszowa. Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych na zajęcia, które w większości potrwają do grudnia. Na ten przeznaczone zostanie...

Rzeszów

Co słychać na budowie drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kontynuowane są prace przy I etapie budowy dróg, które połączą ulice Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na os. Staroniwa. Ułożono już m.in. krawężniki i wylano asfalt.

Nowe lądowisko

Rozpoczęła się duża inwestycja w szpitalu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z przyszłą budową lądowiska dla helikopterów HEMS oraz wielopoziomowego parkingu przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W związku z robotami, zmianie ulegnie...

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Utonął 59-letni mężczyzna

RZESZÓW. 59-letni mężczyzna wszedł do wody i zaczął się topić. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

Reklama