Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie zamknięty na ponad dwa tygodnie

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez ponad dwa tygodnie, parking przy hali Podpromie, po raz kolejny w ostatnich miesiącach będzie wyłączony z użytkownia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane z budową wielkiej sceny koncertowej.

W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury — jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu — oraz montażem dużej sceny koncertowej, parking przy hali Podpromie zostanie wyłączony z użytkowania od 15 czerwca do 1 lipca 2026 roku.

Jako parking zastępczy miasto wskazuje ten na terenie targowiska przy ul. Dworaka — ogólnodostępny od poniedziałku do piątku.

- Przepraszamy za wszelkie utrudnienia wynikające z czasowego zamknięcia parkingu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dokładamy starań, aby finałowe wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury mogły zostać zrealizowane na jak najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – informują organizatorzy wydarzenia.

Również w maju br. kierowcy przez kilka dni nie mogli korzystać z parkingu na Podpromiu. Został on zamknięty w związku z organizacją Rzeszowskiech KultURaliów

Reklama

ESK 2026 „Innovation”

Europejski Stadion Kultury to interdyscyplinarny festiwal organizowany w Rzeszowie od 2011 roku. W jego programie znajdują się m.in. koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy, dyskusje oraz działania z zakresu fotografii i sztuk wizualnych — tworzące przestrzeń spotkania artystów z różnych środowisk i tradycji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „INNOVATION", podkreślające rolę twórczych eksperymentów, nowych technologii i innowacyjnych projektów artystycznych, w których przenikają się różne dziedziny sztuki.

Od 2013 roku festiwal odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, integrującego twórców z miast Polski Wschodniej oraz artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Świąteczne Miasteczko. Sprawdźcie program na cały weekend

RZESZÓW. W programie sporo atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, występy taneczne i wokalne oraz animacje dla dzieci. Jeszcze więcej atrakcji zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Rzeszów

6 grudnia rusza kolejne lodowisko w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 grudnia odbędzie się otwarcie lodowiska w Millenium Hall. To czwarta ślizgawka, z której będą mogli korzystać mieszańcy miasta w tym sezonie. W zeszły weekend wystartowały trzy inne lodowiska w Rzeszowie:...

Rzeszów

Zakończono budowę nowej drogi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. 8,3 mln zł kosztowała budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Inwestycja była realizowana w dwóch etapach.

Rzeszów

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Budziwoju. Rękodzieło i produkty spożywcze od lokalnych rzemieślników

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznego nastroju na VIII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszyscy mieszkańcy będą mogli zakupić na nim świąteczne wyroby rękodzielnicze oraz produkty spożywcze od lokalnych rzemieślników....

Rzeszów

Pięknieje zabytkowa kamienica w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 120-letnia kamienica przy ul. Piłsudskiego w Rzeszowie odzyskuje swój dawny blask. Właściciel budynku, firma DevelopRes prowadzi tam kompleksowe prace renowacyjne.

Rzeszów

8 nowych ambulansów dla pogotowia

RZESZÓW. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło osiem nowoczesnych ambulansów. Wsparcia finansowego na zakup pojazdów udzieliło Województwo Podkarpackie.

Rzeszów

Rusza rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój. Przekazano teren wykonawcy

RZESZÓW. Rozpoczyna się warta blisko 4,3 mln zł inwestycja sportowa na osiedlu Budziwój. Zadanie obejmuje swym zakresem, m.in. budowę nowego budynku klubowego oraz oświetlenie, a także remont boiska treningowego.

Rzeszów

Nowy chodnik w centrum Rzeszowa już gotowy

RZESZÓW. Oficjalnie zakończono przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Wykonawcą robót była firma OBO Polska z Rzeszowa. Inwestycja kosztowała nieco ponad 700 tys. zł.

Reklama