Reklama

Aktualności Rzeszów

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most

Dodano: 17.09.2019

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa zdradził kilka szczegółów w sprawie budowy parkingu wielopoziomowego w rejonie hali Podpromie. Do 2023 roku mieszkańcy powinni już korzystać z nowej inwestycji.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycja pod nazwą „Budowa parkingu wielopoziomowego” została wyznaczona do realizacji w latach 2020-2022, a sumą jaką pierwotnie przeznaczono wynosi 11 mln zł.

„Parking na Podpromiu jest konieczny ze względu na jego lokalizację, ponieważ obsługuje i centrum miasta w dni powszechne, i bulwary nad Wisłokiem, i przede wszystkim halę na Podpromiu, dla której był elementem uzupełniającym” – wyjaśnia Marek Ustrobiński.

 Jeszcze w lipcu radny Marcin Deręgowski, w jednej z interpelacji pytał o aktualny stan inwestycji. Wiadomo, że aktualnie miasto jest na etapie opracowania roboczej koncepcji realizacji: „Niezwłocznie po wprowadzeniu do budżetu miasta Rzeszowa środków finansowych na realizację ww. zadania zostanie zlecone opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji” – informował w odpowiedzi na interpelacje Stanisław Sieńko, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa.REKLAMA

Zgodnie z zapisami w WPF-ie cała inwestycja ma ruszyć dopiero w przyszłym roku, jednak pomysłu na przebudowę już jest, co więcej prezentuje się niezwykle ciekawie: „Chcielibyśmy parking czteropoziomowy. Parking byłby powiązany dodatkowym wyjazdem na most Zamkowy. Miałby dwa wyjazdy i dwa wjazdy” – dodaje Marek Ustrobiński.

Na pytanie czy możemy spodziewać się zakończenia inwestycji do 2023 roku słyszymy, że jest to jak najbardziej realny termin. Zanim jednak dojdzie do realizacji robót budowlanych miasto musi opracować dokumentację, uzyskać stosowne pozwolenia itd. Dopiero po wykonaniu ww. zadań będziemy mogli mówić o nieco realniejszych kwotach realizacji inwestycji, niż pierwotnie zakładane 11 mln zł, które należy traktować z dużą dozą sceptycyzmu. Dodajmy również, że w planach miasta jest także budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Pułaskiego.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem