Rzeszów - Niedziela, 26.07.2026
Reklama

Pięć wypadków jednego dnia. Wszyscy poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego pracowali wczoraj na miejscu pięciu wypadków, a w każdym z nich poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu — kierujący jednośladami oraz piesi. Wszyscy trafili do szpitala. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na poważne obrażenia w zdarzeniach drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 11 na al. Rejtana w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 31-letni kierujący mitsubishi, włączając się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się ścieżką rowerową kierującej hulajnogą. W wyniku zderzenia 16-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Przed godziną 14 służby otrzymały informację o zdarzeniu w Jasionce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista jadący suzuki drogą gminną w kierunku centrum miejscowości zderzył się z nieustalonym kierującym zespołem pojazdów z naczepą, poruszającym się tym samym pasem ruchu. Kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Po godzinie 17 na al. Niepodległości w Rzeszowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. Według wstępnych ustaleń 16-letni motocyklista jadący hondą od strony ul. Armii Krajowej, podczas skrętu w lewo w ul. Mieszka I zderzył się z prawidłowo jadącą 31-letnią kierującą cuprą. Ranny nastolatek wymagał pomocy medycznej.

Przed godziną 20 policjanci zostali wezwani na al. Armii Krajowej. Jak wstępnie ustalono, 50-letni kierujący hondą, skręcając w prawo w ul. Krzyżanowskiego, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu rowerzyście przejeżdżającemu przez przejazd dla rowerów. Poszkodowany cyklista został przewieziony karetką do szpitala.

Niedługo później, po godzinie 21, na ul. Starzyńskiego doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 53-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, podczas skrętu w lewo potrącił 79-letniego pieszego. Ranny senior trafił do szpitala.

Reklama


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Reklama