Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Pięć wypadków jednego dnia. Wszyscy poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego pracowali wczoraj na miejscu pięciu wypadków, a w każdym z nich poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu — kierujący jednośladami oraz piesi. Wszyscy trafili do szpitala. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na poważne obrażenia w zdarzeniach drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 11 na al. Rejtana w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 31-letni kierujący mitsubishi, włączając się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się ścieżką rowerową kierującej hulajnogą. W wyniku zderzenia 16-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Przed godziną 14 służby otrzymały informację o zdarzeniu w Jasionce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista jadący suzuki drogą gminną w kierunku centrum miejscowości zderzył się z nieustalonym kierującym zespołem pojazdów z naczepą, poruszającym się tym samym pasem ruchu. Kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Po godzinie 17 na al. Niepodległości w Rzeszowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. Według wstępnych ustaleń 16-letni motocyklista jadący hondą od strony ul. Armii Krajowej, podczas skrętu w lewo w ul. Mieszka I zderzył się z prawidłowo jadącą 31-letnią kierującą cuprą. Ranny nastolatek wymagał pomocy medycznej.

Przed godziną 20 policjanci zostali wezwani na al. Armii Krajowej. Jak wstępnie ustalono, 50-letni kierujący hondą, skręcając w prawo w ul. Krzyżanowskiego, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu rowerzyście przejeżdżającemu przez przejazd dla rowerów. Poszkodowany cyklista został przewieziony karetką do szpitala.

Niedługo później, po godzinie 21, na ul. Starzyńskiego doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 53-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, podczas skrętu w lewo potrącił 79-letniego pieszego. Ranny senior trafił do szpitala.

Reklama


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Reklama