Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

Pięć wypadków jednego dnia. Wszyscy poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego pracowali wczoraj na miejscu pięciu wypadków, a w każdym z nich poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu — kierujący jednośladami oraz piesi. Wszyscy trafili do szpitala. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na poważne obrażenia w zdarzeniach drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 11 na al. Rejtana w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 31-letni kierujący mitsubishi, włączając się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się ścieżką rowerową kierującej hulajnogą. W wyniku zderzenia 16-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Przed godziną 14 służby otrzymały informację o zdarzeniu w Jasionce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista jadący suzuki drogą gminną w kierunku centrum miejscowości zderzył się z nieustalonym kierującym zespołem pojazdów z naczepą, poruszającym się tym samym pasem ruchu. Kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Po godzinie 17 na al. Niepodległości w Rzeszowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. Według wstępnych ustaleń 16-letni motocyklista jadący hondą od strony ul. Armii Krajowej, podczas skrętu w lewo w ul. Mieszka I zderzył się z prawidłowo jadącą 31-letnią kierującą cuprą. Ranny nastolatek wymagał pomocy medycznej.

Przed godziną 20 policjanci zostali wezwani na al. Armii Krajowej. Jak wstępnie ustalono, 50-letni kierujący hondą, skręcając w prawo w ul. Krzyżanowskiego, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu rowerzyście przejeżdżającemu przez przejazd dla rowerów. Poszkodowany cyklista został przewieziony karetką do szpitala.

Niedługo później, po godzinie 21, na ul. Starzyńskiego doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 53-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, podczas skrętu w lewo potrącił 79-letniego pieszego. Ranny senior trafił do szpitala.

Reklama


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Reklama