Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  
 
Szacuje się, że kwota pozwoli skierować pomoc do ok. 2500 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, borykających się z problemami ubóstwa i niedożywienia. Przekazywana żywność będzie pochodzić z rezerw unijnych, zostanie także pozyskana lokalnie oraz od darczyńców z terenu Polski i zagranicy. Pomoc skierowana będzie do mieszkańców Rzeszowa i realizowana będzie na terenie miasta Rzeszowa.
 
- Pieniądze pozwolą nam pokryć koszty związane z dystrybucją i pozyskiwaniem żywności. Dotrzemy z pomocą do 2500 osób, ale organizując dodatkowo różnego rodzaju akcje, docelowo zapewnimy pomoc dla około 5000 ludzi. To działania skierowane głównie do najbardziej potrzebujących – seniorów, rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami - mówi Daniel Jakubowski, prezes zarządu Podkarpackiego Banku Żywności.
 
Reklama
Dotację przyznano zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Rzeszowa w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej na 2023 rok pn.: „Zapewnienie dostaw żywności dla rodzin najuboższych”. Podkarpacki Bank Żywności zrealizuje zadanie „Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Rzeszowa”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Reklama