Reklama

Aktualności / Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

Dodano: 04.02.2020 r.

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku - Aktualności Rzeszów

fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. W placówce funkcjonować będzie przedszkole oraz szkoła podstawowa. Szkoła pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów szkoły podstawowej.

Szkoła znajdzie się przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych o powierzchni 1,9 ha. W przyszłym Zespole Oświatowym funkcjonować ma przedszkole i szkoła podstawowa. Inwestycja zakłada stworzenie jednego, trzykondygnacyjnego budynku.

„Przetarg na budowę zostanie ogłoszony prawdopodobnie w lutym. Projekt mamy już gotowy. Jeżeli chodzi o termin realizacji, to zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku. Pewnie w tym samy roku od września szkoła będzie już otwarta” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów przedszkolnych i pomieści  300 przedszkolaków. W  ramach tej części zaprojektowano stworzenie salki edukacyjnej oraz sali do zajęć ruchowych. W szkole podstawowej przyjętych zostanie 450 uczniów.

Poza tym w murach szkoły znajdzie się cześć sportowa, czyli duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m2) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (ok. 55 m2).

Nie zabraknie także auli do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronnych hol z szatniami, stołówki, kuchni oraz biblioteki z mediateką. W budynku znajdować się będzie sześć sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), trzy sale komputerowe, cztery sale do nauki języków obcych, sześć sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz trzy świetlice.REKLAMA

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły zaprojektowano dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z  trzytorowa bieżnią,  boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki. skocznię w dal.

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać w ulicy Jachowicz,a poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „ kiss&ride,” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż 1 minutę w celu wysadzenia dzieci bez odprowadzania).
Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc postojowych. Na budowę nowej szkoły w Rzeszowie ratusz zaplanował przeznaczyć 24 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ - Aktualności Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online....

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty  - Aktualności Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności....

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle - Aktualności Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od ...

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet....

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile - Aktualności Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna zost...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem