Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Pierwszy krok rozbudowy ul. Warszawskiej wykonany. Miasto ogłasza przetarg na projekt

Dodano: 08.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi powiatowej na przedłużeniu ul. Warszawskiej. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

W związku z przyłączeniem do Rzeszowa Miłocina, ratusz zdecydował się na przedłużenie ul. Warszawskiej od starej do nowej granicy miasta. Dzisiaj ruszył przetarg na projekt obejmujący sześć zadań.

Projekt ma obejmować:
 
  • rozbudowę ul. Warszawskiej na odcinku przyłączonym do Rzeszowa wraz z odcinkami niezbędnymi do przedłużenia istniejącego przekroju dwujezdniowego,
  • przebudowę/rozbudowę jednopoziomowych skrzyżowań ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską i ul. Łowiecką wraz z przebudową/rozbudową wlotów ulic,
  • budowę chodnika przy ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Miłocińskiej do projektowanej rozbudowy ul. Warszawskiej, po stronie terenu kolejowego,
  • rozbudowę ul. Myśliwskiej i ul. Łowieckiej w zakresie niezbędnym do przebudowy/rozbudowy skrzyżowań z ul. Warszawską,
  • budowę akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu projektowanej ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską,
  • budowę drogowych obiektów inżynieryjnych wraz z budową/przebudową oświetlenia, odwodnienia drogi i terenu przyległego.

Łączna długość dróg do przebudowy wynosi ok. 1200 metrów. W tej liczbie zawiera się rozbudowa ul. Warszawskiej – ok. 950 m., ul. Myśliwskiej – ok. 150m. oraz ul. Łowieckiej – ok. 100 m.
Reklama

Ulica docelowo ma posiadać po dwa pasy ruchu na całym odcinku, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz pas zieleni pomiędzy przeciwnymi pasami ruchu. Powstaną też zatoki autobusowe oraz nowe przystanki autobusowe.

Projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku. Na ten cel miasto zarezerwowało 309 073.17 zł brutto. Otwarcie ofert odbędzie się 18 marca 2019 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozbudowa powinna ruszyć początkiem przyszłego roku.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Rzeszów

ZTM Rzeszów. Od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy. Rusza pilotażowa linia nr 61

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu transportu Miejskiego w Rzeszowie, od piątku (1.10) trzy autobusy komunikacji miejskiej zmienią swój rozkład jazdy, Ruszy również nowa linia, która połączy Matysówkę z Zalesiem.

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Rzeszów

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

Rzeszów

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Rzeszów

Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa z szansą na Eurowizję Junior

RZESZÓW. Młody wokalista z Rzeszowa, Miłosz Świetlik Skierski, ma szansę reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu. W czwartek gościł w rzeszowskim ratuszu.

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Reklama