Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Pierwszy krok rozbudowy ul. Warszawskiej wykonany. Miasto ogłasza przetarg na projekt

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi powiatowej na przedłużeniu ul. Warszawskiej. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

W związku z przyłączeniem do Rzeszowa Miłocina, ratusz zdecydował się na przedłużenie ul. Warszawskiej od starej do nowej granicy miasta. Dzisiaj ruszył przetarg na projekt obejmujący sześć zadań.

Projekt ma obejmować:
 
  • rozbudowę ul. Warszawskiej na odcinku przyłączonym do Rzeszowa wraz z odcinkami niezbędnymi do przedłużenia istniejącego przekroju dwujezdniowego,
  • przebudowę/rozbudowę jednopoziomowych skrzyżowań ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską i ul. Łowiecką wraz z przebudową/rozbudową wlotów ulic,
  • budowę chodnika przy ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Miłocińskiej do projektowanej rozbudowy ul. Warszawskiej, po stronie terenu kolejowego,
  • rozbudowę ul. Myśliwskiej i ul. Łowieckiej w zakresie niezbędnym do przebudowy/rozbudowy skrzyżowań z ul. Warszawską,
  • budowę akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu projektowanej ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską,
  • budowę drogowych obiektów inżynieryjnych wraz z budową/przebudową oświetlenia, odwodnienia drogi i terenu przyległego.

Łączna długość dróg do przebudowy wynosi ok. 1200 metrów. W tej liczbie zawiera się rozbudowa ul. Warszawskiej – ok. 950 m., ul. Myśliwskiej – ok. 150m. oraz ul. Łowieckiej – ok. 100 m.
Reklama

Ulica docelowo ma posiadać po dwa pasy ruchu na całym odcinku, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz pas zieleni pomiędzy przeciwnymi pasami ruchu. Powstaną też zatoki autobusowe oraz nowe przystanki autobusowe.

Projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku. Na ten cel miasto zarezerwowało 309 073.17 zł brutto. Otwarcie ofert odbędzie się 18 marca 2019 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rozbudowa powinna ruszyć początkiem przyszłego roku.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Rzeszów

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.

Rzeszów

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

RZESZÓW. Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia.

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Reklama