Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

Dodano:

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?
 
W niedzielę, 12 czerwca na lotnisku w Jasionce został przywitany uroczystym salutem wodnym pierwszy samolot z Wenecji. W ten efektowny sposób zainaugurowano nowe loty, które do 18 września będą realizowane przez PLL LOT.
 
Loty z Rzeszowa do Wenecji realizowane są raz w tygodniu, w niedziele. Trasę obsługują samoloty Bombardier Q400, który może pomieścić 78 pasażerów. Podróż z Jasionki na lotnisko im. Marco Polo trwa około dwóch godzin; samoloty wylatują z Rzeszowa o 6.55, dolatują o 8.50. Z kolei start z włoskiego lotniska planowany jest o godz. 9.25, zaś przylot do stolicy Podkarpacia o 11.25.
 
Prezes lotniska, Adam Hamryszczak prognozuje, że ten kierunek może być hitem tegorocznych wakacji dla turystów z całego Podkarpacia.
 
Reklama
– Wenecja jest jak magnes. To perła Adriatyku, tak się o niej mówi. I są tam miejsca, które trzeba po prostu zobaczyć, jak Plac i Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Mosty Westchnień i Rialto, Canal Grande – opowiada. – Będąc w Wenecji warto również zobaczyć wyspę Lido i jej piaszczyste plaże, gdzie wypoczywają zarówno turyści, jak i wenecjanie, tam też odbywa się słynny festiwal filmowy – dodaje Adam Hamryszczak. Przy okazji inauguracji lotów na włoskim lotnisku promowano w niedzielę województwo podkarpackie.
 
Wenecja to pierwszy z trzech nowych kierunków na tegoroczne wakacje. Już w piątek zostaną zainaugurowane loty do Olsztyna, zaś 5 lipca do chorwackiej Rijeki. W sumie w sezonie letnim podrzeszowski port obsługiwał będzie ponad 80 rotacji tygodniowo – 23 kierunki w 12 krajach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą pociągi z Rzeszowa na Pol’And’Rock Festival

RZESZÓW. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

Rzeszów

Rzeszów liderem budownictwa na Podkarpaciu

RZESZÓW, PODKARPACIE. W 2018 roku spadła ilość mieszkań oddanych do użytkowania.

Rzeszów

Zaginęła 13-latka z Rzeszowa. Poszukiwania trwały do godz. 6 rano

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej trwały ponad 5 godzin.

Rzeszów

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało?

RZESZÓW. Ratusz chciał m.in. zainstalować 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZ

RZESZÓW, POLSKA. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Rzeszów

Rzeszów bez zgody MSWiA na dalsze poszerzanie. Ratusz: „nie składamy broni”

RZESZÓW. "Cały czas będziemy walczyć. Nie składamy broni” – wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Wypadek na A4 w pobliżu węzła Rzeszów-Wschód. Utrudnienia na pasie w kierunku Przemyśla

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca tira, którego przewieziono do szpitala.

Reklama