Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

Dodano: 21.07.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na początku sierpnia w Rzeszowie zacznie działać pierwszy totem dla rowerzystów. Urządzenie zostanie zamontowane pilotażowo.

Totem stanie na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą. Został miastu bezpłatnie użyczony przez zewnętrzną firmę. Montaż rozpocznie się w tym tygodniu a urządzenie zacznie działać w pierwszym tygodniu sierpnia.

Praca totemu będzie skoordynowana z działaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Zainstalowany w totemie radar będzie mierzył prędkość rowerzysty i przesyłał informację do sterownika sygnalizacji świetlnej. Na podstawie zmierzonej prędkości oraz stanu sygnalizacji urządzenie będzie informowało rowerzystę (komunikat na wyświetlaczu LED) z jaką prędkością ma się poruszać, żeby w miarę możliwości nie zatrzymać się na światłach. Torem będzie liczył także to, ilu rowerzystów korzysta ze ścieżki.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Rzeszów

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Rzeszów

Sprzęt do ratownictwa wodnego i ekwipunek dla ratowników górskich w rękach ukraińskich służb

RZESZÓW. Zacieśnia się współpraca pomiędzy polskimi i ukraińskimi służbami ratunkowymi. 

Rzeszów

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

RZESZÓW. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie 47-latka. Sprawą zajmują się rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. 

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Reklama