Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

Dodano: 21.10.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Do kolizji doszło około godz. 14.45. Z ustaleń Policji wynika, że 23-letni kierowca volkswagena, skręcając w lewo z ulicy Staroniwskiej w ul. Witosa, nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi MPK, który jechał ulicą Langiewicza w kierunku ulicy Staroniwskiej i zderzył się z nim.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Okazało się jednak, że kierowca osobówki jest pijany - badanie wykazało u niego ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

45-letni kierowca autobusu był  trzeźwy.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Rzeszów

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MKS w okresie świątecznym

RZESZÓW. Międzygminna Komunikacja Samochodowa informuje o kursach autobusów w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Reklama