Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 35-letni kierowca ciężarówki, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto przewróciło się na bok. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu, okazało się że był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12.15 w miejscowości Nowy Kamień w powiecie rzeszowskim. Policjanci ustalili, że kierowca ciężarowego mana, stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia na bok. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że kierowca wydostał się z kabiny i uciekł w kierunku pobliskich łąk.

Kilkadziesiąt minut później policjantom udało się zatrzymać mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Został rozpoznany przez świadków.

Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Reklama