Rzeszów - Wtorek, 18.08.2026
Reklama

Pijany na hulajnodze, ranne dzieci, potrącona rowerzystka. Bilans weekendu: 5 wypadków i 8 rannych

Dodano: 17.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policja podsumowała miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano pięć wypadków, w których obrażeń doznało osiem osób. Wśród uczestników zdarzeń był m.in. nietrzeźwy 44-latek na hulajnodze elektrycznej, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Najwięcej poszkodowanych przyniosło niedzielne zdarzenie w Malawie. Przed godz. 16:00, 43-letnia kierująca Volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa 20-letniemu kierowcy Mercedesa. Do szpitala trafili obaj kierujący, a na obserwację przewieziono także dwoje dzieci podróżujących Volvo.

Dzień wcześniej, w sobotę po godz. 19:00 policjanci pracowali na miejscu wypadku w Jasionce. Według wstępnych ustaleń 35-letnia motocyklistka jadąca Yamahą, zmieniając pas ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa 64-letniej kierującej Peugeotem. W wyniku zderzenia motocyklistka z obrażeniami trafiła do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe.

Osobną grupę zdarzeń stanowiły wypadki z udziałem jednośladów i hulajnóg. Jeszcze w sobotę, tuż przed północą, na ul. Naruszewicza w Rzeszowie 44-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na hulajnodze elektrycznej i doznał obrażeń. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło już w piątek. Po godz. 19:00 na ciągu pieszo-rowerowym w rejonie rzeszowskich Bulwarów 14-letni rowerzysta, prawdopodobnie skręcając w lewo, zderzył się z jadącą z naprzeciwka 27-letnią rowerzystką; kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Kilkanaście minut później w Woli Rafałowskiej 16-latek jadący rowerem w kierunku Chmielnika stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię, również trafiając do szpitala. Wszyscy rowerzyści byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wszystkich pięciu zdarzeń. Mundurowi apelują do uczestników ruchu o ostrożność, przestrzeganie przepisów oraz dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków.

Reklama

Czytaj również

Zderzenie autobusu MPK z samochodem na al. Powstańców Warszawy. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem osobowym doszło dziś przed południem na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie....

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto ProtoLab. Znalazła się tam m.in. pracownia wirtualnej rzeczywistości

RZESZÓW. ProtoLab to przestrzeń dla rozwoju innowacji, ciekawych pomysłów i idei.

Rzeszów

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

RZESZÓW. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Rzeszów

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

RZESZÓW. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw.

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Reklama