Rzeszów - Wtorek, 18.08.2026
Reklama

Pijany na hulajnodze, ranne dzieci, potrącona rowerzystka. Bilans weekendu: 5 wypadków i 8 rannych

Dodano: 17.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policja podsumowała miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano pięć wypadków, w których obrażeń doznało osiem osób. Wśród uczestników zdarzeń był m.in. nietrzeźwy 44-latek na hulajnodze elektrycznej, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Najwięcej poszkodowanych przyniosło niedzielne zdarzenie w Malawie. Przed godz. 16:00, 43-letnia kierująca Volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa 20-letniemu kierowcy Mercedesa. Do szpitala trafili obaj kierujący, a na obserwację przewieziono także dwoje dzieci podróżujących Volvo.

Dzień wcześniej, w sobotę po godz. 19:00 policjanci pracowali na miejscu wypadku w Jasionce. Według wstępnych ustaleń 35-letnia motocyklistka jadąca Yamahą, zmieniając pas ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa 64-letniej kierującej Peugeotem. W wyniku zderzenia motocyklistka z obrażeniami trafiła do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe.

Osobną grupę zdarzeń stanowiły wypadki z udziałem jednośladów i hulajnóg. Jeszcze w sobotę, tuż przed północą, na ul. Naruszewicza w Rzeszowie 44-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na hulajnodze elektrycznej i doznał obrażeń. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło już w piątek. Po godz. 19:00 na ciągu pieszo-rowerowym w rejonie rzeszowskich Bulwarów 14-letni rowerzysta, prawdopodobnie skręcając w lewo, zderzył się z jadącą z naprzeciwka 27-letnią rowerzystką; kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Kilkanaście minut później w Woli Rafałowskiej 16-latek jadący rowerem w kierunku Chmielnika stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię, również trafiając do szpitala. Wszyscy rowerzyści byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wszystkich pięciu zdarzeń. Mundurowi apelują do uczestników ruchu o ostrożność, przestrzeganie przepisów oraz dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków.

Reklama

Czytaj również

Zderzenie autobusu MPK z samochodem na al. Powstańców Warszawy. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem osobowym doszło dziś przed południem na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie....

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Rzeszów

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

RZESZÓW. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy.

Rzeszów

Skoczkowie wodni ze Stali Rzeszów przywieźli z Kijowa trzy złote medale

RZESZÓW. Zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS Stal Rzeszów wrócili w niedzielę z rozgrywanych w dn. 18-23.03.2019 w Kijowie Otwartych Mistrzostwach Ukrainy.

Rzeszów

Prawie 10 tys. zł trafi do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Na starcie biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” pojawiło się ponad 150 osób. 

Reklama