Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 21.09.2022 r.

fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W sobotę, 24 września w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego odbędzie się piknik ekologiczny pod hasłem „Rzeszów bez plastiku”. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Wydarzenie odbędzie się w rejonie ul. Pułaskiego i ROSiRu w godzinach 10:00 – 17:00. Podczas happeningu mieszkańcy dowiedzą się jak nie marnować żywności, jak kompostować odpady biodegradowalne oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Będą mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domową chemię i kosmetyki, oraz ekologiczne świece. Ponadto zaplanowano warsztaty szycia worków na warzywa i owoce, które będzie można ze sobą zabrać. Uczestnicy wydarzenia pomogą stworzyć obraz z nakrętek. Organizatorzy przygotowali m.in. konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. Podczas happeningu będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną wypełniając testy wiedzy. Za wszystkie aktywności mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także słowniki segregacji, torby „paryżanki” i mydełka ekologiczne.
Reklama
W trakcie happeningu na telebimie wyświetlany będzie film relacjonujący tworzenie przez uczniów rzeszowskich szkół „żywego” napisu „RZESZÓW BEZ PLASTIKU”. Wydarzenie zwieńczy występ grupy teatralnej z ekologicznym spektaklem dla dzieci. Ponadto planowane są stoiska z gastronomią, z rękodziełem i ceramiką. Dodatkowo w godzinach 12:00 – 17:00 odbędzie się mobilna zbiórka odpadów niebezpiecznych, w ramach której mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać niebezpieczne odpady.  m.in.: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne. Odpady muszą jednak pochodzić z gospodarstw domowych.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Reklama