Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Piknik Jabłonki. Posadzą 400 ozdobnych jabłonek w Rzeszowie

Dodano: 05.10.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Wydarzeni organizuje Fundację State of Poland w ramach inicjatyw Jabłonkujemy.pl oraz Festiwalu Jabłonki Swawole. Organizatorzy Pikniku chcą wspólnie z mieszkańcami posadzić ponad 400 ozdobnych jabłonek w różnych lokalizacjach miasta!
  • ul. Rejtana 30 (plac zabaw), godz. 11:00
  • ul. Grabskiego 44, godz. 11:30
  • ul. Jazowa 51, godz. 12:00
  • ul. Zimowit (plac zabaw), godz. 12:30
  • ul. Krzyżanowskiego 22, godz. 12:30

Od 13:00 do 17:00 w Parku Papieskim odbędzie się wielki piknik. Na jego uczestników czeka wiele atrakcji:
  • Wspólne sadzenie jabłonek
  • Edukacja ekologiczna na temat roli drzew w środowisku miejskim
  • Inspirujące aktywności dla dzieci i rodziców
  • Muzyka w rytmie DJ
  • Pyszności: szarlotka, kompot jabłkowy, kawa i herbata
  • Kreatywne warsztaty (świece dynie, rękodzieło jesienne, cuda wianki)
Celem Pikniku jest promocja ekologicznych wartości, zaangażowanie w ochronę środowiska oraz budowanie świadomości na temat znaczenia drzew w naszym życiu. Wydarzenie przybliża uczestnikom korzyści płynące z istnienia zieleni miejskiej oraz inspiruje do dalszych działań na rzecz ochrony przyrody.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!

Rzeszów

Jubileuszowa edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Znamy pierwszych gości

RZESZÓW/JASIONKA. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu.

Rzeszów

Rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Inwestycja za ponad 145 mln ma być gotowa jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Rekordowy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono już ponad 800 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W czwartek, 5 października na podrzeszowskim lotnisku odprawiono 800-tysięcznego pasażera w tym roku.

Rzeszów

250 mln zł na połączenie ul. Warszawskiej i Krakowskiej

RZESZÓW. 6,5 kilometra będzie miała droga, która połączy ulice Warszawska i Krakowską. W ramach inwestycji powstanie m.in. wiadukt nad ul. Warszawską i torami kolejowymi. Budowa drogi - ostatniego elementu północnej obwodnicy Rzeszowa,...

Rzeszów

Wielkie otwarcie nowoczesnego Centrum Sportowego w Świlczy. Gościem specjalnym Patryk Lach-Lachu

ŚWILCZA. Wydarzenie odbędzie się w już najbliższy weekend. Na gości czeka wiele sportowych atrakcji.

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" i zbiórka elektrośmieci - Eko Weekend w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Centrum Handlowe Plaza organizuje dwa wydarzenia pod hasłem „Eko Weekend”. Będą to: zbiórka elektrośmieci oraz giełda pyt winylowych i CD, rękodzieła artystycznego, biżuterii, mody i obrazów lokalnych artystów.

Rzeszów

Wiemy, kto wyremontuje dach Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa rozstrzygnął przetarg na remont dachu Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie. Inwestycję o wartości blisko 1 mln zł wykona firma Construm z Krosna.

Reklama