Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Piknik Jabłonki. Posadzą 400 ozdobnych jabłonek w Rzeszowie

Dodano: 05.10.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Wydarzeni organizuje Fundację State of Poland w ramach inicjatyw Jabłonkujemy.pl oraz Festiwalu Jabłonki Swawole. Organizatorzy Pikniku chcą wspólnie z mieszkańcami posadzić ponad 400 ozdobnych jabłonek w różnych lokalizacjach miasta!
  • ul. Rejtana 30 (plac zabaw), godz. 11:00
  • ul. Grabskiego 44, godz. 11:30
  • ul. Jazowa 51, godz. 12:00
  • ul. Zimowit (plac zabaw), godz. 12:30
  • ul. Krzyżanowskiego 22, godz. 12:30

Od 13:00 do 17:00 w Parku Papieskim odbędzie się wielki piknik. Na jego uczestników czeka wiele atrakcji:
  • Wspólne sadzenie jabłonek
  • Edukacja ekologiczna na temat roli drzew w środowisku miejskim
  • Inspirujące aktywności dla dzieci i rodziców
  • Muzyka w rytmie DJ
  • Pyszności: szarlotka, kompot jabłkowy, kawa i herbata
  • Kreatywne warsztaty (świece dynie, rękodzieło jesienne, cuda wianki)
Celem Pikniku jest promocja ekologicznych wartości, zaangażowanie w ochronę środowiska oraz budowanie świadomości na temat znaczenia drzew w naszym życiu. Wydarzenie przybliża uczestnikom korzyści płynące z istnienia zieleni miejskiej oraz inspiruje do dalszych działań na rzecz ochrony przyrody.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall w ten weekend. Będą atrakcje dla dzieci i szkolna akcja rabatowa

W programie, m.in. kiermasz zajęć pozalekcyjnych, warsztaty naukowe oraz gry i zabawy edukacyjne.

Rzeszów

Zderzenie bmw z ciężarówką w Głogowie Małopolskim. Kierowca osobówki zginął na miejscu

RZESZÓW. 60-letni obywatel Francji kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czoło z ciężarowym mercedesem. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny i trafił do szpitala.  

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Reklama