Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Piknik Jabłonki. Posadzą 400 ozdobnych jabłonek w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Wydarzeni organizuje Fundację State of Poland w ramach inicjatyw Jabłonkujemy.pl oraz Festiwalu Jabłonki Swawole. Organizatorzy Pikniku chcą wspólnie z mieszkańcami posadzić ponad 400 ozdobnych jabłonek w różnych lokalizacjach miasta!
  • ul. Rejtana 30 (plac zabaw), godz. 11:00
  • ul. Grabskiego 44, godz. 11:30
  • ul. Jazowa 51, godz. 12:00
  • ul. Zimowit (plac zabaw), godz. 12:30
  • ul. Krzyżanowskiego 22, godz. 12:30

Od 13:00 do 17:00 w Parku Papieskim odbędzie się wielki piknik. Na jego uczestników czeka wiele atrakcji:
  • Wspólne sadzenie jabłonek
  • Edukacja ekologiczna na temat roli drzew w środowisku miejskim
  • Inspirujące aktywności dla dzieci i rodziców
  • Muzyka w rytmie DJ
  • Pyszności: szarlotka, kompot jabłkowy, kawa i herbata
  • Kreatywne warsztaty (świece dynie, rękodzieło jesienne, cuda wianki)
Celem Pikniku jest promocja ekologicznych wartości, zaangażowanie w ochronę środowiska oraz budowanie świadomości na temat znaczenia drzew w naszym życiu. Wydarzenie przybliża uczestnikom korzyści płynące z istnienia zieleni miejskiej oraz inspiruje do dalszych działań na rzecz ochrony przyrody.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Reklama