Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Piknik Jabłonki. Posadzą 400 ozdobnych jabłonek w Rzeszowie

Dodano: 05.10.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Wydarzeni organizuje Fundację State of Poland w ramach inicjatyw Jabłonkujemy.pl oraz Festiwalu Jabłonki Swawole. Organizatorzy Pikniku chcą wspólnie z mieszkańcami posadzić ponad 400 ozdobnych jabłonek w różnych lokalizacjach miasta!
  • ul. Rejtana 30 (plac zabaw), godz. 11:00
  • ul. Grabskiego 44, godz. 11:30
  • ul. Jazowa 51, godz. 12:00
  • ul. Zimowit (plac zabaw), godz. 12:30
  • ul. Krzyżanowskiego 22, godz. 12:30

Od 13:00 do 17:00 w Parku Papieskim odbędzie się wielki piknik. Na jego uczestników czeka wiele atrakcji:
  • Wspólne sadzenie jabłonek
  • Edukacja ekologiczna na temat roli drzew w środowisku miejskim
  • Inspirujące aktywności dla dzieci i rodziców
  • Muzyka w rytmie DJ
  • Pyszności: szarlotka, kompot jabłkowy, kawa i herbata
  • Kreatywne warsztaty (świece dynie, rękodzieło jesienne, cuda wianki)
Celem Pikniku jest promocja ekologicznych wartości, zaangażowanie w ochronę środowiska oraz budowanie świadomości na temat znaczenia drzew w naszym życiu. Wydarzenie przybliża uczestnikom korzyści płynące z istnienia zieleni miejskiej oraz inspiruje do dalszych działań na rzecz ochrony przyrody.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej zamontowano bramki do zdalnego pomiaru temperatury

RZESZÓW. Bramki umieszczono w budynku rektoratu i biblioteki.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą.

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Reklama