Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Piknik rodzinny inspirowany historią w fosie Zamku Lubomirskich

Dodano: 02.09.2025 r. / Redakcja

Zamek Lubomirskich - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Zamek Lubomirskich - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już wkrótce fosa Zamku Lubomirskich zamieni się w historyczną przestrzeń z atrakcjami dla całych rodzin. 7 września 2025 r. odbędzie się tam piknik rodzinny organizowany przez Polskie Radio Rzeszów, któremu partneruje PZU.

Inscenizacje historyczne, wystawa uzbrojenia rycerskiego, pokaz mody dworskiej, warsztaty tematyczne oraz konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji jakie przygotowano w ramach pikniku rodzinnego w fosie Zamku Lubomirskich.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 września w godz. 12:00 – 19:00. Jak podkreślają organizatorzy pikniku, będzie on wyjątkową podróżą przez dzieje Polski w ramach obchodów 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego.

W programie :

Reklama

• Inscenizacje historyczne — zobacz jak wyglądały ceremonie koronacyjne i rycerski orszak.
• Teatr historyczny i pokaz mody dworskiej w parku przy Pałacu Lubomirskich,
• Warsztaty rzemieślnicze w stylu średniowiecznym: bicie monet, kowalstwo, stemplowanie tkanin, zdobienie koron.
• Ekspozycja rycerskiego uzbrojenia i ekwipunku
• Strefa medyczna PZU Zdrowie, strefa „Relax” i Planetarium.
• Historia w VR, warsztaty chemiczne, wystawa owadów i... drony dla dzieci - stoisko PCNŁ
• Konkursy z nagrodami dla najmłodszych i całych rodzin.

Na zakończenie eventu odbędzie się koncert zespołu folkowego Lity Taler.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Reklama