Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Pilne ostrzeżenie ZTM! Fałszywe informacje o kartach na bezpłatne przejazdy

Dodano: /

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował ważny komunikat dotyczący fałszywych kart transportowych oferowanych w internecie, które rzekomo mają uprawniać do bezpłatnych przejazdów rzeszowską komunikacją miejską.

Na profilu facebookowym pn. „Transport publiczny w Rzeszowie” pn. pojawiła się fałszywa informacja, dotyczące dystrybucji karty, która miałaby uprawniać do darmowych przejazdów rzeszowską komunikacją publiczną.

Z informacji zawartych w poście wynikało, że z okazji 80-lecia, MPK Rzeszów oferuje limitowaną kartę transportową za 8,5 zł, która upoważnia do korzystania bez ograniczeń "ze wszystkich środków transportu w Rzeszowie i okolicach" przez 6 miesięcy.

Reklama

„Informacje publikowane w Internecie (Facebook) na profilu „Transport publiczny w Rzeszowie” dotyczące rzekomej promocji i możliwości uzyskania bezpłatnych przejazdów po wejściu na załączony do tej informacji link nie są działaniami prowadzonymi przez ZTM” – czytamy w komunikacie opublikowanym przesz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Jak słyszymy z ratusza, profil publikujący nieprawdziwe informacje został już zablokowany, a sprawą zajmie się policja. - Sprawa tych fałszywych informacji została zgłoszona na policję – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydent Rzeszowa i dodał, że profil „Transport publiczny w Rzeszowie” na FB został dziś zablokowany.

Urząd Miasta Rzeszowa przypomina o tym, że informacje o dystrybucji biletów, ich cenach, rozkładach jazdy dostępne są na oficjalnej stronie internetowej ZTM: ztm.rzeszow.pl, na profilu ZTM Rzeszów na Facebooku oraz na oficjalnej stronie internetowej miasta Rzeszowa: www.erzeszow.pl oraz na profilu Rzeszowa na FB: Rzeszów – stolica innowacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Reklama