Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Pilne ostrzeżenie ZTM! Fałszywe informacje o kartach na bezpłatne przejazdy

Dodano: 11.06.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował ważny komunikat dotyczący fałszywych kart transportowych oferowanych w internecie, które rzekomo mają uprawniać do bezpłatnych przejazdów rzeszowską komunikacją miejską.

Na profilu facebookowym pn. „Transport publiczny w Rzeszowie” pn. pojawiła się fałszywa informacja, dotyczące dystrybucji karty, która miałaby uprawniać do darmowych przejazdów rzeszowską komunikacją publiczną.

Z informacji zawartych w poście wynikało, że z okazji 80-lecia, MPK Rzeszów oferuje limitowaną kartę transportową za 8,5 zł, która upoważnia do korzystania bez ograniczeń "ze wszystkich środków transportu w Rzeszowie i okolicach" przez 6 miesięcy.

Reklama

„Informacje publikowane w Internecie (Facebook) na profilu „Transport publiczny w Rzeszowie” dotyczące rzekomej promocji i możliwości uzyskania bezpłatnych przejazdów po wejściu na załączony do tej informacji link nie są działaniami prowadzonymi przez ZTM” – czytamy w komunikacie opublikowanym przesz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Jak słyszymy z ratusza, profil publikujący nieprawdziwe informacje został już zablokowany, a sprawą zajmie się policja. - Sprawa tych fałszywych informacji została zgłoszona na policję – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydent Rzeszowa i dodał, że profil „Transport publiczny w Rzeszowie” na FB został dziś zablokowany.

Urząd Miasta Rzeszowa przypomina o tym, że informacje o dystrybucji biletów, ich cenach, rozkładach jazdy dostępne są na oficjalnej stronie internetowej ZTM: ztm.rzeszow.pl, na profilu ZTM Rzeszów na Facebooku oraz na oficjalnej stronie internetowej miasta Rzeszowa: www.erzeszow.pl oraz na profilu Rzeszowa na FB: Rzeszów – stolica innowacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pożar domu w Dylągowej. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Dylągowej, w powiecie rzeszowskim. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Reklama