Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

PKP rozpoczęło przebudowę stacji Rzeszów Główny. Demontaż kładki w lipcu

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Rozpoczyna się przebudowa centralnej części stacji. Dla podróżnych przygotowano czasowe, zmienione dojścia, przygotowano komunikacje zastępczą. Przebudowane zostaną wszystkie perony.

Wykonawca rozpoczął już przygotowania do przebudowy centralnej części stacji, m.in. przejścia podziemnego pod torami. Zamontowane będzie oznakowanie nowej organizacji ruchu. Wygłaszane są komunikaty głosowe o zmianach.

Szeroki zakres prac na peronach i stacji Rzeszów Główny wymaga wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Rzeszów Główny – Rzeszów Staroniwa. Zmiany będą obowiązywać od 25 czerwca do 24 listopada 2019 r. Zastępcza komunikacja autobusowa obejmie 10 pociągów Przewozów Regionalnych, kursujących między Rzeszowem a Jasłem oraz do i z Boguchwały.

Na stacji od 1 lipca podróżni będą korzystać z peronu nr 3 oraz dodatkowego – tymczasowego peronu nr 4 (od strony budynku dworca, ul. Łączna). Specjalnie przygotowane oznakowanie, plakaty oraz ulotki, ułatwią orientację na stacji. Prace zaplanowano tak, by podróżni mieli dostęp do pociągów.
Reklama
W lipcu rusza przebudowa torów oraz sieci trakcyjnej od strony budynku dworcowego. Prace obejmą najpierw perony nr 1 i nr 2. Przebudowane będą wszystkie perony. Obiekty zostaną wyposażone w nowe wiaty, ławki, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Linie naprowadzające, ułatwią drogę osobom niewidomym i słabowidzącym. Podróżnym o ograniczonych możliwościach poruszania się, lepszą komunikację zapewnią windy i schody ruchome.

Istniejąca kładka nad torami zostanie rozebrana i przeniesiona w inne lokalizacje. W zamian powstanie przejście podziemne. W lipcu wykonawca planuje demontaż dwóch pierwszych przęseł kładki od strony ul. Kochanowskiego. Będzie przygotowane tymczasowe dojście. Kładkę zastąpi przejście pod torami, które połączy ul. Grottgera z ulicą Kochanowskiego.

Demontaż kładki będzie się odbywał stopniowo, by jak najdłużej zapewnić podróżnym dojścia do peronów istniejącym obiektem.  Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linei Kolejowe S.A. za 205 mln zł jest współfinansowana z POIiŚ.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ZNIŻKI DLA ZAMELDOWANYCH

Miasto wprowadzi Rzeszowską Kartę Mieszkańca dla rzeszowian

RZESZÓW. Dzięki Rzeszowskiej Karcie Mieszkańca, osoby zameldowane w stolicy Podkarpacia, będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Nowy program ma ruszyć we wrześniu.

WYPADEK

Czołowe zderzenie w Szklarach. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

SZKLARY. Do zderzenia dwóch samochodów doszło dziś w miejscowości Szklary w powiecie rzeszowskim. Trzy osoby, w tym kilkunastomiesięczne dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Reklama