Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

Dodano: 29.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKS Rzeszów przywraca szóstą linie, która od 1 grudnia miała zostać zawieszona. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Najpierw PKS Rzeszów podał informacje o tym, że w związku z brakiem dofinansowania z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, został zmuszony do zawieszenia kursów na siedmiu liniach. Mowa o liniach nr.: 38, 88, 81, 91, 97, 75, 74.

Później jednak zarząd osiągnął porozumienie z samorządami gmin: Dynów, Hyżne, Błażowa oraz Powiatem Rzeszowskim, przez co udało się przewrócić pięć kursów: z Błażowa do Dynowa, z Rzeszowa do Dynowa p. Szklary, z Rzeszowa do Dynowa p. Futomę, z Rzeszowa przez Błażową do Kąkolówki oraz z Rzeszowa do Grzegorzówki.

Dodajmy, że  linie mają zostać przywrócone od 1 grudnia i nie inaczej będzie z kolejnym kursem, tym razem mowa o linii nr 38 z Sokołowa Młp. do Łowiska. Wciąż nie ma informacji o przywróceniu kursów z Rzeszowa do Hyżne Nowa Wieś.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Reklama