Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

Dodano: 29.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKS Rzeszów przywraca szóstą linie, która od 1 grudnia miała zostać zawieszona. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Najpierw PKS Rzeszów podał informacje o tym, że w związku z brakiem dofinansowania z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, został zmuszony do zawieszenia kursów na siedmiu liniach. Mowa o liniach nr.: 38, 88, 81, 91, 97, 75, 74.

Później jednak zarząd osiągnął porozumienie z samorządami gmin: Dynów, Hyżne, Błażowa oraz Powiatem Rzeszowskim, przez co udało się przewrócić pięć kursów: z Błażowa do Dynowa, z Rzeszowa do Dynowa p. Szklary, z Rzeszowa do Dynowa p. Futomę, z Rzeszowa przez Błażową do Kąkolówki oraz z Rzeszowa do Grzegorzówki.

Dodajmy, że  linie mają zostać przywrócone od 1 grudnia i nie inaczej będzie z kolejnym kursem, tym razem mowa o linii nr 38 z Sokołowa Młp. do Łowiska. Wciąż nie ma informacji o przywróceniu kursów z Rzeszowa do Hyżne Nowa Wieś.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Areszt dla 41-latka z Rzeszowa za udostępnianie treści pedofilskich

RZESZÓW. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej. Do wyboru 30 kierunków

RZESZÓW. Ponad 6000 miejsc dla przyszłych studentów przygotowała Politechnika Rzeszowska. Nabór już się rozpoczął. Uczelnia oferuje 30 kierunków studiów na 7 wydziałach.

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie

RZESZÓW. Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii.

Rzeszów

Nowe rośliny i drzewa w Rzeszowie za ponad 300 tys. zł

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę na rewitalizację pasów zieleni rozdzielających drogi w Rzeszowie oraz miejskich terenów zielonych. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł. Prace potrwają do połowy lipca.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pierwszy naturalistyczny plac zabaw

​RZESZÓW. Miasto zrealizuje kolejne pomysły mieszkańców, zgłoszone w ramach projektu  „Rzeszów to MY” realizowanego przez Urban Lab. Jednym z nich jest pierwszy w Rzeszowie naturalistyczny plac zabaw.

Rzeszów

Debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa w Radiu ZET

Na tydzień przed wyborami, kandydaci na prezydenta Rzeszowa zmierzą się w debacie, która odbędzie się w specjalnym wydaniu programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET".

Rzeszów

Kolejne wakacyjne połączenia lotnicze z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje. 

Rzeszów

Wiózł 10-letniego syna mając 4 promile

RZESZÓW. Policjanci z Dynowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który przewoził w aucie 10-letniego syna będąc pod wpływem alkoholu.

Reklama