Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKS Rzeszów przywraca szóstą linie, która od 1 grudnia miała zostać zawieszona. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Najpierw PKS Rzeszów podał informacje o tym, że w związku z brakiem dofinansowania z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, został zmuszony do zawieszenia kursów na siedmiu liniach. Mowa o liniach nr.: 38, 88, 81, 91, 97, 75, 74.

Później jednak zarząd osiągnął porozumienie z samorządami gmin: Dynów, Hyżne, Błażowa oraz Powiatem Rzeszowskim, przez co udało się przewrócić pięć kursów: z Błażowa do Dynowa, z Rzeszowa do Dynowa p. Szklary, z Rzeszowa do Dynowa p. Futomę, z Rzeszowa przez Błażową do Kąkolówki oraz z Rzeszowa do Grzegorzówki.

Dodajmy, że  linie mają zostać przywrócone od 1 grudnia i nie inaczej będzie z kolejnym kursem, tym razem mowa o linii nr 38 z Sokołowa Młp. do Łowiska. Wciąż nie ma informacji o przywróceniu kursów z Rzeszowa do Hyżne Nowa Wieś.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Reklama