Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w noc sylwestrową. W mieszkaniu przy ulicy Bernardyńskiej, po wspólnej libacji jeden jej uczestników został zaatakowany nożem. Obrażenia pokrzywdzonego były poważne, na szczęście nie zagrażały jego życiu. Kilka godzin po zdarzeniu podejrzany sam oddał się w ręce policjantów.

Rano 1 stycznia, policjanci zostali zawiadomieni, że z ulicy Bernardyńskiej pogotowie zabrało 59-letniego mężczyznę, który został raniony nożem. Na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w noc sylwestrową, w jednym z mieszkań, gdzie kilku mężczyzn piło alkohol. Po zakończeniu libacji, gdy jej uczestnicy spali, 59-latek został zaatakowany nożem przez jednego z mężczyzn, z którym wcześniej pił.

Napastnik chciał kontynuować imprezę i zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Po ataku mężczyzna wyszedł z mieszkania. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że został ranny, wezwał pogotowie. W szpitalu okazało się, że ma kilka ran zadanych nożem, cztery z nich były poważne. 
Reklama
Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Ostatecznie podejrzany sam oddał się w ręce policjantów. Około godziny 13.30 zgłosił się do rewiru dzielnicowych przy Placu Dworcowym twierdząc, że kogoś pobił. Mężczyzna odpowiadał rysopisowi napastnika jaki został przekazany przez pokrzywdzonego, został on zatrzymany.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Ustaleniem okoliczności sprawy i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Było to o tyle trudne, że wszyscy uczestniczy zabawy sylwestrowej, byli pijani i nie wiele pamiętali.

Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju. W piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji rzeszowskiego Centrum Informacji Turystycznej

RZESZÓW. Nowa lokalizacja, dla osób poszukujących informacji o rzeszowskich atrakcjach, znajdzie się przy ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Reklama