Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji, działające przy ul. Lenartowicza w Rzeszowie, stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. W ubiegłym tygodniu wybrano radę, wśród której znajdziemy reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW) powołało do życia Podkarpackie Centrum Innowacji. W ubiegłym tygodniu przewodniczącym rady został dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. Politechniki Rzeszowskiej, a zastępcą jest dr hab. Stanisława Kanas, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wybrano także 5 osób stanowiących członków rady. Na czele zespołu koordynującego radę sieci powołano przewodniczącego. Został nim dr inż. Roman Tabisz twórca i organizator sieci, reprezentujący Politechnikę Rzeszowską.
Reklama
– Celem Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących jest wykorzystanie wyposażenia laboratoryjnego oraz potencjału naukowo-badawczego dla rozwoju podkarpackich firm. Chcemy podnosić kompetencje laboratoriów, pomagać w uzyskiwaniu akredytacji oraz realizować wspólne projekty – mówi dr inż. Roman Tabisz z PCI.

Na Podkarpaciu działa już sieć, która zrzesza obecnie 45 laboratoriów. Jednostki te funkcjonują zarówno na uczelniach wyższych, instytucjach i w dużych firmach. To struktura otwarta. Każde laboratorium zainteresowane współpracą może włączyć się do sieci podpisując odpowiednie porozumienie z Podkarpackim Centrum Innowacji.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

9. edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna. Grotowski. Kantor” odwołana. Miasto nie ma pieniędzy

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że w przyszłym roku nie zamierza rezygnować z organizacji festiwalu.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Reklama