Reklama

Aktualności / Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

Dodano: 27.11.2020 r.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano? - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą. Nie wykluczone, że obiekt zostanie oddany do użytku dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano. „Istnieje szansa na przyspieszenie o I kwartał w stosunku do terminu zawartego w umowie w celu zakończenia inwestycji .” - informuje Barbara Oskroba, Kanclerz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na terenie kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Firma specjalistyczna wykonuje obecnie roboty związane z infrastrukturą lekkoatletyczną.

„Trwają prace kontynuujące wykonanie nawierzchni sportowej w całym obiekcie o powierzchni łącznej 4800 mkw. Aktualnie na bieżąco trwają uzgodnienia odnośnie wyposażenia areny lekkoatletycznej. Kontynuowane są prace przy zagospodarowaniu terenu. W pozostałych pomieszczeniach obiektu sportowego wykonywane są prace wykończeniowe: okładziny ścian, posadzki, przeszklenia laboratoriów. – wylicza Barbara Oskroba, Kanclerz UR.

Inwestycja, zgodnie z umową, ma być oddana do użytku w październiku 2021 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że uda się ją zrealizować dużo wcześniej.

„Jest ambitny plan zakończenia prac w I kwartale 2021 łącznie z uzyskaniem zezwoleń PZLA do treningów i zawodów sportowych oraz zakończenie odbiorów formalnych do użytkowania obiektu sportowego.” - informuje Barbara Oskroba.

W ramach inwestycji powstaje wielozadaniowa profesjonalna hala, na której znajdzie się 200-metrowa bieżnia okrężna (6 torów), 60-metrowa bieżna prosta (8 torów), rozbieg do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż, 80-metrowa bieżnia rozgrzewkowa oraz widownia zdolna pomieścić 300 osób.
W nowym obiekcie, oprócz hali sportowej z pełnym wyposażeniem znajdą się również laboratoria:  Biomechaniki Ruchu Sportowca oraz Fizjologii i Biochemii Wysiłku Fizycznego , jak również gabinet masażu i odnowy biologicznej.


REKLAMA


Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne wykorzystując potencjał naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, stworzy nowe możliwości szkoleniowe w zakresie lekkoatletycznych dyscyplin sportowych, zapewni możliwość rozgrywania zawodów krajowych oraz międzynarodowych.

Centrum będzie wykorzystywane także do celów treningowych, integrując wszystkie lekkoatletyczne sekcje Podkarpacia i Regionu Karpackiego oraz będzie otwarte dla społeczności lokalnej.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków sportowo-badawczych w Europie.

Wartość inwestycji to ponad 51 mln zł. Większość środków pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki (Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (ponad 48 mln zł).

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ - Aktualności Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online....

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty  - Aktualności Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności....

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle - Aktualności Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od ...

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet....

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile - Aktualności Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna zost...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem