Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Dodano: 09.05.2024 r. / Redakcja

Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl
Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. We wtorek, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z wykonawcą na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Inwestycję za prawie 43,5 mln zł zrealizuje firma Eurovia.

- Jest to pierwsza moja decyzja w tej kadencji. Mam ogromną przyjemność podpisać umowę i zacząć to, o czym mówiłem w czasie kampanii wyborczej. Moim głównym hasłem były nowe drogi, a kluczowym punktem odkorkowanie naszego miasta. Dziś podpisujemy umowę na nową drogę w Rzeszowie, pomiędzy ul. Krzyżanowskiego a ul. Wieniawskiego, która stworzy alternatywny wyjazd dla szybko rozbudowujących się osiedli takich jak Słocina czy Zalesie – podkreślił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  Jak dodał, to niełatwa inwestycja, bo przebiega przez trudny teren. Udało się jednak tak ją poprowadzić, że tylko minimalnie ingeruje w ogrody działkowe.

Nowa droga będzie miała 1,4 km długości i 7 metrów szerokości. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji powstaną również ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Konieczna będzie także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej. Częścią tego zadania  będzie przebudowa skrzyżowania nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i ul. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Reklama

Dzięki nowemu rozwiązaniu z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w Eurovia, która jest wykonawcą inwestycji, zadeklarował, że firma postara się zminimalizować wszelkiego rodzaju utrudnienia dla mieszkańców i dla miasta.

Droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego ma być gotowa w styczniu 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama