Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Dodano: 09.05.2024 r. / Redakcja

Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl
Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. We wtorek, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z wykonawcą na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Inwestycję za prawie 43,5 mln zł zrealizuje firma Eurovia.

- Jest to pierwsza moja decyzja w tej kadencji. Mam ogromną przyjemność podpisać umowę i zacząć to, o czym mówiłem w czasie kampanii wyborczej. Moim głównym hasłem były nowe drogi, a kluczowym punktem odkorkowanie naszego miasta. Dziś podpisujemy umowę na nową drogę w Rzeszowie, pomiędzy ul. Krzyżanowskiego a ul. Wieniawskiego, która stworzy alternatywny wyjazd dla szybko rozbudowujących się osiedli takich jak Słocina czy Zalesie – podkreślił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  Jak dodał, to niełatwa inwestycja, bo przebiega przez trudny teren. Udało się jednak tak ją poprowadzić, że tylko minimalnie ingeruje w ogrody działkowe.

Nowa droga będzie miała 1,4 km długości i 7 metrów szerokości. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji powstaną również ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Konieczna będzie także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej. Częścią tego zadania  będzie przebudowa skrzyżowania nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i ul. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Reklama

Dzięki nowemu rozwiązaniu z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w Eurovia, która jest wykonawcą inwestycji, zadeklarował, że firma postara się zminimalizować wszelkiego rodzaju utrudnienia dla mieszkańców i dla miasta.

Droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego ma być gotowa w styczniu 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Reklama