Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Dodano: /

Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl
Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. We wtorek, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z wykonawcą na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Inwestycję za prawie 43,5 mln zł zrealizuje firma Eurovia.

- Jest to pierwsza moja decyzja w tej kadencji. Mam ogromną przyjemność podpisać umowę i zacząć to, o czym mówiłem w czasie kampanii wyborczej. Moim głównym hasłem były nowe drogi, a kluczowym punktem odkorkowanie naszego miasta. Dziś podpisujemy umowę na nową drogę w Rzeszowie, pomiędzy ul. Krzyżanowskiego a ul. Wieniawskiego, która stworzy alternatywny wyjazd dla szybko rozbudowujących się osiedli takich jak Słocina czy Zalesie – podkreślił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  Jak dodał, to niełatwa inwestycja, bo przebiega przez trudny teren. Udało się jednak tak ją poprowadzić, że tylko minimalnie ingeruje w ogrody działkowe.

Nowa droga będzie miała 1,4 km długości i 7 metrów szerokości. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji powstaną również ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Konieczna będzie także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej. Częścią tego zadania  będzie przebudowa skrzyżowania nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i ul. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Reklama

Dzięki nowemu rozwiązaniu z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w Eurovia, która jest wykonawcą inwestycji, zadeklarował, że firma postara się zminimalizować wszelkiego rodzaju utrudnienia dla mieszkańców i dla miasta.

Droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego ma być gotowa w styczniu 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca

RZESZÓW. W Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia oraz kierunki anglojęzyczne.

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Reklama