Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

Dodano: 28.11.2025 r. / Redakcja

Podpisanie umowy na budowę kładki nad rzeką Strug - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Podpisanie umowy na budowę kładki nad rzeką Strug - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Firma Strabag zajmie się budową kładki nad rzeką Strug, łączącej ul. Jachowicza z ul. Koło wraz z budową/rozbudową dróg dojazdowych. Podpisano umowę z wykonawcą.

O budowę kładki nad rzeką Strug wnioskowali mieszkańcy osiedla Drabinianka. Miastu udało się zdobyć zewnętrzne dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Umowa na budowę kładki została podpisana w czwartek, 27 listopada 2025 r. podczas spotkania prezydenta Konrada Fijołka z mieszkańcami dwóch rzeszowskich osiedli - Drabinianka i Biała. - O tym jak bardzo taka kładka jest potrzebna, mówili mi sami mieszkańcy Drabinianki. Przygotowaliśmy projekt, wykupiliśmy tereny potrzebne do budowy, wybraliśmy w przetargu wykonawcę tego zadania - firmę Strabag. I dziś podpisujemy z nią umowę, co oznacza początek realizacji tej inwestycji – mówił Prezydent Konrad Fijołek.

Kładka, ułatwi m.in. dojście do szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego a także do terenów rekreacyjnych Arkadia i nowego żłobka, którego budowa jest już na finiszu.

Długość kładki wyniesie około 33 metry, a szerokość minimum 3 metry. Jej konstrukcja powstanie ze stali trudnordzewiejącej, niemalowanej. Pod wpływem warunków atmosferycznych, obiekt zyska kolor purpurowo-brązowy. Balustrady zostaną pokryte farbą w kolorze antycznej miedzi.

Reklama

Oprócz kładki w ramach tej inwestycji wybudowane i przebudowane zostaną odcinki ulic Jachowicza i Koło o łącznej długości blisko 200 metrów. Powstaną także prowadzące do kładki odcinki dróg pieszych i rowerowych o długości ponad 150 metrów, oświetlenie a także chodnik przy ul. Koło.

Firma Strabag na wykonanie zadania ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Koszt inwestycji to nieco ponad 3,6 mln zł.

Budowa kładki została dofinansowana z projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie ROF”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Rzeszów

126 interwencji strażaków na Podkarpaciu. W Rzeszowie było spokojnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. W Rzeszowie, jak również w powiecie rzeszowskim obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Rzeszów

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Reklama