Rzeszów - Sobota, 28.03.2026
Reklama

Podpisano umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego [WIZUALIZACJE]

Dodano: 01.08.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe UR
fot. Materiały prasowe UR

RZESZÓW. 1 sierpnia 2024 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Marcin Baran, wiceprezes firmy Baudziedzic podpisali budowę na realizację inwestycji pn. Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego. Obiekt o wartość ponad 26 mln zł ma powstać w ciągu 22 miesięcy.

Budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego to kolejny etap stworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Nowy obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie hali lekkoatletycznej przy ul. Cichej (Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym – stanowiącym I etap) i będzie stanowił kolejny element kompleksu.

Nowy budynek zostanie wybudowany od podstaw. Będzie nowoczesny i w pełni dostosowany do obowiązujących przepisów i warunków o wysokiej estetyce architektonicznej.

Inwestycja pozwoli na centralizację Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, który do tej pory był zlokalizowany w kilku odległych części miasta. Obiekt w głównej mierze będzie wykorzystywany przez Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jednak obiekty sportowe będą dostępne dla całej społeczności akademickiej.

W budynku powstaną m.in. sale dydaktyczne w tym dwie aule wykładowe, gabinety naukowe, sale sportowe, w pełni wyposażone szatnie oraz magazyny sprzętu sportowego.

Reklama

Na zewnątrz powstaną boiska zewnętrzne (kort tenisowy oraz boisko typu orlik do piłki nożnej).

Wykonawca, firma Baudziedzic, ma 22 miesiąca na realizację inwestycji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Reklama