Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. Zgodnie z założeniami akcji, od ostatniego piątku września, funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze pod katem wykroczeń i błędów przekładających się na płynność jazdy i powiększanie korków obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie, Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia. 68 z nich to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kolejne to nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej - 12 wykroczeń i nie stosowanie się do znaków i wykonywanie manewrów z niewłaściwych pasów ruchu – 11 wykroczeń. Policjanci zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. Korygując je interweniowali kilkaset razy.
Reklama
Najczęściej popełnianymi błędami było niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku oraz pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc wypoczynkowych dla pieszych w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Startuje Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok

RZESZÓW. W czwartek 7 lipca rozpoczyna się nabór projektów zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

Rzeszów

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.

Rzeszów

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Reklama