Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Podsumowanie miejskiego programu in vitro. Na świat przyszło 11 dzieci

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. Ratusz ogłosił sukces programu in vitro realizowanego w Rzeszowie w latach 2023 – 2025 r. - Dzięki miejskiemu programowi in vitro na świat przyszło aż 11 dzieci – poinformowała Beata Sander z Kancelarii Prezydenta.

Miejski program pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa…” wystartował w styczniu 2023 r. Jego wykonawcą była Klinika Leczenia Niepłodności Parens w Rzeszowie. (ul. Podwisłocze 21).

Program kierowany był do mieszkańców Rzeszowa, par – kobiet w wieku 20-40 lat i mężczyzn – którzy walczą z niepłodnością. Przyszli rodzice mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 000,00 zł do jednej procedury biotechnologicznej, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów całej. Dofinansowanie przysługiwało do maksymalnej liczby trzech zabiegów. Na udział w nim zdecydowały się 33 pary.

Reklama

Program realizowany był od 18 stycznia 2023 r. do 15 grudnia 2025 r. Na jego wykonanie miasto przeznaczyło łącznie nieco ponad 153 tys. zł. Dzięki niemu urodziło się 11 dzieci.

- Zdecydowałem się uruchomić w Rzeszowie program dofinansowania in vitro dla mieszkańców, ponieważ wiedziałem, że jest duże zapotrzebowanie społeczne. W tamtym czasie pary chcące skorzystać z tej metody nie mogły liczyć na pomoc finansową państwa. Dlatego też zaangażowaliśmy się jako miasto. I udało się osiągnąć ogromny sukces – dzięki naszemu programowi urodziło się jedenaścioro dzieci - 5 nowych mieszkańców i 6 nowych mieszkanek Rzeszowa - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia od 1 czerwca 2024 roku bezpłatnego programu leczenia niepłodności, finansowanego ze środków rządowych, miejski program nie będzie kontynuowany.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy architekci wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Reklama